Barefoot

Hračky a My / Barefoot

Bosobotky (barefoot) pro děti, pro zdravý vývoj jejich pohybového ústrojí, pro přirozenou chůzi.

Co je to? Jaké jsou výhody? Může je nosit každý? Proč je pořizovací cena tak vysoká?

Kromě toho, že jsou barefoot boty lehké, ohebné, s nízkou podrážkou tak, aby se chůze co nejvíce podobala chůzi naboso, mají tyto boty hlavně dostatek prostoru pro prstíčky (nedochází k deformaci) a také respektují anatomii nohy. Bosobotky jsou vyráběny již pro první krůčky našich dětí (Attipas, Capáčky), stejně tak pro dospělé. Je na rozhodnutí každého, zda zvolí barefoot, boty kompromisních značek (nebývají např. tak ohebné, široké, aby mohly nosit označení barefoot) nebo boty spotřebitelských značek. Nicméně je prokázáno, že např. problémy se zády v pozdějším věku začínají u plosek nohou, způsobu chůze a držení těla.

Vyšší pořizovací náklad je ovlivněn několika faktory. Za prvé dobou – opět se vracíme do minulosti, kdy jsme žili tak nějak více v součinnosti s přírodou, a světe div se, ono to vše nebylo úplně špatné. Takže nejen v hračkách, ale i v oděvním průmyslu se výrobci vrací zpět k přírodním materiálům a poctivé ruční práci – což je další faktor, který ovlivňuje cenu výrobku. V neposlední řadě je to samotná filozofie žití – jsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci? Díky kvalitním materiálům a zpracování jsou tyto boty velmi žádané i z tzv. druhé ruky.

V Hračky a My nabízíme boty těchto značek:

BAREFOOT: Attipas, Beda boty (český výrobce), Filii, Feelmax, SoleRunner, ZeaZoo a kožené capáčky TapTapi, Afela a Capiki

KOMPROMISNÍ ZNAČKY: Livie&Luca a DDstep

ULTRALEHKÉ ZATEPLENÉ GUMOVKY: Demmar